Historiaa

18.5.2019 Kaudenavajaiset

Koppien ja ympäristön siivousta, Esa järjesti (kuten ennenkin) makkarat, juomat ja namut osallistujille :-)

16.5. - 5.9.2019 Torstai-kisat, tulokset löytyvät TAPAHTUMAT -> Torstai-kisat

10.-11.8.2019 Hanko MM-Open

 

Jäsenemme kisoissa

 Blinnikka JuhaToivonen Tuomas

 27.4.-1.5.2019    Campeonato de Espana 2019, Club Vela Blanes
 9/40 , GM 3/11    Blinnikka Juha 
   
13.-17.5.2019    EM NOVÉ MLYNY Czech
naiset  
2/13    Blinnikka Aleksandra
   
miehet  
14/79 , GM 2/24    Blinnikka Juha
   
7.-9.6.2019 SPLL Ranking I, Yyteri (raceboard)
1   Blinnikka Juha
3   Blinnikka Aleksandra
6   Toivonen Tero
9   Blinnikka Benjamin
11   Salomaa Tomi
   
14.-16.6.2019 Baltic Cup Estonia, Pärnu, RaceBoard (10 osallistujaa)
1    Blinnikka Juha
2    Blinnikka Daniel
3    Blinnikka Aleksandra
4    Toivonen Tero
8    Salomaa Tomi
   
 19.6.2019 Pisimmän Päivän Regatta, Espoonlahti (12 osallistujaa)
 1    Blinnikka Juha
 4    Toivonen Tuomas
 5    Salomaa Tomi
 7    Alander Veikko
 9    Parhankangas Jouni
 12    Blauberg Kai
   
 5.-14.7.2019  Raceboard Worlds Warnemünde, Saksa
 naiset 13 os.  
   Blinnikka Aleksandra, MAAILMAN MESTARI
   
miehet 77 os.  
10    Blinnikka Juha, Grandmaster 2/25
25    Blinnikka Benjamin
   
13.-14.7.2019 37 Puruvesirace
  16 osallistujaa joista 9 Hyvinkää Surffaajista 
   
Avoin  6 osallistujaa
1    Toivonen Tero, kokonaiskisan voittaja
2    Vuori Jarmo
3    Hellman Jouni
4    Alander Veikko
 5    Reijonen Esa
6    Kontturi Risto
   
raceboard  10 osallistujaa
1    Toivonen Tuomas
3    Reijonen Heikki  
7    Parhankangas Jouni
   

 

10.-11.8.2019 HANKO MM-OPEN

Kokonaiskilpailu -1

Purjenro 1 2 3 4 5 6 yht.  Seuran jäsenet
Blinnikka Juha 6 1 2 1 2 3 9 1 Blinnikka Juha
Toivonen Tero 153 2 1 2 5 6 16 2 Toivonen Tero
Toivonen Tuomas 666 4 3 3 4 10 24 3 Toivonen Tuomas
Reijonen Heikki 808 3 4 8 7 8 30 4 Reijonen Heikki
Rautelin Marianne 13 7 6 5 6 7 31 5 Hellman Jouni
Hellman Jouni 1001 5 9 5 10 11 40 6 Alander Veikko
Alander Veikko 31 12 6 4 6 12 40 7 Salomaa Tomi
Salomaa Tomi 227 8 7 9 8 9 41 8 Reijonen Esa
Arosilta-G Anna 412 9 8 8 11 11 47 9 Blauberg Kai
Kubin Radovan SVK-151 6 5 30 4 5 50 10 Parhankangas Jouni
Rautelin Ian 71 30 30 1 1 1 63 11 Lehti Seppo
Reijonen Esa 888 11 13 14 14 14 66 12 Backman Janne
Hulkko Lauri 88 30 30 2 3 4 69 13 Alastalo Risto
Blauberg Kai x 15 15 13 15 13 71 14 Kahiluoto Emil
Parhankangas Jouni 112 16 14 15 13 15 73 15 Kahiluoto Jani
Lehti Seppo 23 20 12 17 10 16 75 16 Vuori Jarmo
Kotro Jorma 74 7 10 10 30 30 87
Kubin Barbora SVK-21 13 12 11 30 30 96
Pöllänen Ossi 444 18 17 16 30 19 100
Backman Janne 30 18 17 18 18 101
Grönqvist Joel 2 30 30 30 12 2 104
Alastalo Risto 0 14 16 30 30 30 120
Gurvits Feodor 413 30 30 16 15 30 121
Kahiluoto Emil 19 19 30 30 30 128
Kahiluoto Jani 21 20 30 30 30 131
Vuori Jarmo 98 30 30 30 30 30 150
Raceboard
Toivonen Tuomas 666 4 3 3 4 10 24
Reijonen Heikki 808 3 4 8 7 8 30
Rautelin Marianne 13 7 6 5 6 7 31
Hellman Jouni 1001 5 9 5 10 11 40
Salomaa Tomi 227 8 7 9 8 9 41
Arosilta-G Anna 412 9 8 8 11 11 47
Kubin Radovan SVK-151 6 5 30 4 5 50
Hulkko Lauri 88 30 30 2 3 4 69
Blauberg Kai x 15 15 13 15 13 71
Parhankangas Jouni 112 16 14 15 13 15 73
Kotro Jorma 74 7 10 10 30 30 87
Kubin Barbora SVK-21 13 12 11 30 30 96
Pöllänen Ossi 444 18 17 16 30 19 100
Alastalo Risto 0 14 16 30 30 30 120
Vuori Jarmo 98 30 30 30 30 30 150
Avoin
Blinnikka Juha 6 1 2 1 2 3 9
Toivonen Tero 153 2 1 2 5 6 16
Alander Veikko 31 12 6 4 6 12 40
Rautelin Ian 71 30 30 1 1 1 63
Reijonen Esa 888 11 13 14 14 14 66
Lehti Seppo 23 20 12 17 10 16 75
Backman Janne 30 18 17 18 18 101
Grönqvist Joel 2 30 30 30 12 2 104
Gurvits Feodor 413 30 30 16 15 30 121
Kahiluoto Emil 19 19 30 30 30 128
Kahiluotto Jani 21 20 30 30 30 131

Hanko MM-Open oli myös seuran mestaruuskisa, jonka voitti Juha Blinnikka, ONNEKSI OLKOON jälleen

 

 25.-27.7.2019  SPLL Ranking II, Yyteri (raceboard)
 13 osallistujaa  
 1    Blinnikka Benjamin 
 4    Blinnikka Aleksandra
 6    Blinnikka Juha 
9    Toivonen Tero
10    Salomaa Tomi
   
23.-25.8.2019 SPLL Ranking III, Yyteri (raceboard)
6 osallistujaa  
1    Blinnikka Juha
   Blinnikka Aleksandra
   Toivonen Tero
   Salomaa Tomi
   
 31.8.2019 Lauttasaaren ympäripurjehdus 
30 osallistujaa  
1    Blinnikka Juha
4    Blinnikka Benjamin
10    Salomaa Tomi
14    Blinnikka Aleksandra
17    Parhankangas Jouni
24    Blauberg Kai
   
1.9.2019 Pentalan lenkki Espoo
12 osallistujaa  
2    Blinnikka Juha 2:32
4    Blinnikka Aleksandra 2:48
7    Parhankangas Jouni 3:18
   
 30.8.-1.9.2019 RACEBOARD SM 2019 YYTERI 
 13 osallistujaa  
   Blinnikka Juha
5    Toivonen Tero 
6    Salomaa Tomi 
7    Reijonen Heikki