Historiaa

KUVIA

Huoltokäynti

24.4.99        SURFMESSUT Wanhalla Villatehtaalla
13.5.99        KAUDEN AVAJAISET Sääksissä
13.5.99    
    TORSTAIKISA joka torstai klo. 18.00
11.7.99     
    TERÄS-SURFFARI KILPAILU
12.7.-14.7.  ENSIMMÄINEN SURFKURSSI
                     
TOINEN SURFKURSSI
                     
KOLMAS SURFKURSSI
19.-22.8.99 HANKO-MM OPEN Silversandin leirintäalueella
9.9.99          KAUDEN VIIMEINEN TORSTAIKISA
11.-12.9.99 SEURAN MESTARUUSKILPAILU
                     
KAUDEN PÄÄTTÄJÄISET 

VUOKRAUS           Jolla           250,00 mk / vko tai 30,00 mk / h
                           
Surflaudat           30,00 mk / h
KURSSIT          Surfkurssi          300,00 mk / hlö 
                   
Myös yksityistunnit   50,00 mk / hlö 

KILPAILUISTA

SEURAN MESTARUUSKILPAILUT 13.9.-97

      1.        Seppo Lehti                     0,0 p
2.        Tero Toivonen                     7,7
3.        Esa Reijonen                     10,3
4.        Jouni Hellman                     18
5.        Anu Kalvas                     19,9
6.        Mikko Nurmi                     22
7.        Risto Alastalo                     23
8.        Arto Pohjalainen                     33
9.        Juhani Ström                     33
10.     Jarmo Vuori                     39
11.     Veijo Eronen                     41
12.     Mikko K.                          49
13.     Risto Kontturi                     51

KOUVOLA RB-RANKING 7.-8.6.97    
    
2, Toivonen Tero

SVARTHOLMAN YMPÄRIPURJEHDUS 14.6.97   
     5,   Reijonen Esa
    12, Lehti Seppo

JOENSUU RB-RANKING 28.-29.6.97
     1, Toivonen Tero 

TERÄS-SURF 29.06.1997

 

 

 

 

 

    uinti juoksu surf yht.aika
Lehti Seppo 0:07:48 0:37:14 1:03:48 1:48:50  
Toikkanen Harri 0:09:32 0:33:55 1:06:56 1:49:03  
Kalvas Anu 0:11:52 0:35:44 1:06:26 1:54:02  
Reijonen Heikki 0:11:56 0:34:08 1:08:08 1:54:12  
Hellman Jouni 0:12:01 0:41:27 1:04:57 1:58:25  
Reijonen Esa 0:14:45 0:40:01 1:07:00 2:01:46  
Nurmi Mikko 0:09:57 0:37:32 1:14:25 2:01:52  
Alastalo Risto 0:12:30 0:40:39 1:08:57 2:02:06  
Suominen Paavo 0:07:35 0:31:55 1:26:28 2:05:58  
Ström Juhani 0:07:10 0:41:58 1:23:02 2:12:10  
Vuori Jarmo 0:09:32 0:38:12 1:34:19 2:22:03  
           
junioriot          
           
Hellman Henni 0:07:40 0:22:06 1:46:40 2:16:26  

  

RB-SM IMATRA 5.-6.7.97

 
10,0 m2  
2, Reijonen Heikki  
3, Lehti Seppo (senior SM 1)  
5, Toivonen Tero  
7, Tammisto Pekka  
7,5m2  
2, Reijonen Esa  
JUNIORIT  

1, Nurmi Mikko

PURUVESI RACE 12.-13.7.97                                 HONKA SURFING 19.-20.7.1997-08-22

10,0 m2                                            7,5 m2                                                                      AVOIN                                            MÖKKI
 1, Lehti Seppo (1 kok.kisa)     2, Reijonen Esa                               1,  Reijonen Heikki                         2, Kontturi Mikko
 3, Reijonen Heikki                 6, Eronen Veijo                               2,  Lehti Seppo                                3, Kontturi Risto
 7, Toivonen Tero                                                                       3,  Toivonen Tero                          SENIOR
 8, Alastalo Risto                                                                        5,  Tammisto Pekka                        1, Reijonen Esa
10, Pohjalainen Arto                                                                    6,  Ström Juhani 2, Hellman Jouni

 

HANKO MM-OPEN 9.-10.8.1997                          YYTERI RB-RANKING 26.-27.7.97          

 1, Lehti Seppo                  3.     4.     2.     1.     1.                                  1, Reijonen Heikki  2, Blinnikka Juha               2.     1.     1.     3.     5.                                 Esa ja Seppo baarikärpäsinä  3, Toivonen Tero              1.     3.     3.     2.     6.  4, Reijonen Esa                 9.     5.     4.     4.     3.  5, Reijonen Heikki             4.     2.     6.     7.     2.                                 FUNBOARD SM PORI 15.-17.8.97  6, Alastalo Risto                8.     7.    11.    5.     4.                                 14. Reijonen Heikki  7, Hellman Jouni              6.     6.     7.     6.     7.                                 21. Lehti Seppo  8, Karialho Harri               5.     9.              9.     9.                                 29. Reijonen Esa  9, Alander Veikko              13.   10.    9.    10.     8. 10, Maarto Kalervo             10.   12.    8.      8.    11.                                 HIIDENVESI REGATTA 17.8.97 11, Pohjalainen Arto           7.      8.   10.    12.   12.                                AVOIN 12, Nurmi Mikko                   12.    13.    5.    13.   16.                                1. Toivonen Tero 13, Ström Juhani                 14.    15.   14.   11.   13.                                5. Reijonen Esa 14, Krankkala Pauli              16.    19.   12.   14.   15.                                7. Ström Juhani 15, Eronen Veijo                  17.    18.   13.   15.   14.                                9. Hellman Jouni 16, Vuori Jarmo                    15.    17.   15.   16.   17. 17, Pesula Jyrki                     19.    11.           17. 18, Ruusunen Olli                  20.    21.   16.   18.   19, Peltonen Mikko                10.    20, Kiivanen Pekka                14. 21, Vaarama Virpi                  20.   17.   19. 22, Ihatsu Matti                      11.    16. 23, Aaltonen Juha                  21.                    20. 24, Kalatie Tomi                    22. 25, Tammisto Pekka

 1.  Krankkala Katja                    1.        1.             JUNIORI

 2.  Hellman Henni          2.        2.             JUNIORI

JÄSENISTÖ

 HALLITUS :
                     
Seppo Lehti                             puheenjohtaja
                     
Jouni Hellman                         sihteeri
                     
Jouni Noronen
                     
Tero Toivonen
                     
Mikko Nurmi
                     
Anu Kalvas
                     
Esa Reijonen                           varajäsen
                     
Arto Pohjalainen